Prosty sposób, aby poznać ludzi z całego świata – poznajcie Slowly Listy w butelce XXI wieku

Zjedź niżej

Człowiek jako istota społeczna pragnie pozostawać w towarzystwie. Czasem jednak mamy dość naszego kręgu i pragniemy poznać nowych ludzi. Dlaczego jednak mamy ryzykować niebezpieczny wypad do klubu lub baru, gdy możemy poznawać nowych ludzi siedząc w domu. I to ludzi z całego świata. Musimy być jednak trochę cierpliwi.

Poznajcie Slowly – aplikację, jak żadna inna. Na pierwszy rzut oka może wydawać się kolejnym Tinderem lub następną appką do prowadzenia rozmów. Jednak nie jest do końca żadnym z nich. W Slowly mamy okazję rozmawiać z ludźmi, którzy dzielą nasze zainteresowania, poznawać się i prowadzić długie konwersację za pomocą listów. Na dodatek ukrywamy się całkowicie za pseudonimem i avatarem, który wybieramy spośród dostępnych. Brak jakichkolwiek personalnych informacji w profilach. Wybieramy jedynie tematy, które nas interesują, język jakim umiemy się posługiwać i możemy prowadzić konwersację z osobami na całym świecie. Nie jest to jednak błyskawiczna wymiana myśli, do której przyzwyczaił nas internet – tu na wiadomość trzeba czekać. I im dalej osoba, z którą rozmawiasz jest, tym dłużej.

Brak było prostych aplikacji, które pozwalałby na poznawanie się poza granicami własnego kraju, co w dzisiejszym świecie mówiącym głównie po angielsku, jest wręcz zbrodnią.  Tinder służy do głównie jednej rzeczy, a reszta osób chcących poznać kogoś nowego rozsiana jest na wszelakich forach i małych chatach. Dlatego tak potrzebne było Slowly. Jest to prosta, ładna, przejrzysta i z interesującym pomysłem aplikacja, która niewątpliwie ucieszy wszystkich spragnionych rozmów z nowym człowiekiem.

Warto samemu poeksperymentować. Na samym androidzie pobrano już aplikację ponad 100 tys. razy, znajdzie się więc ktoś, kto podziela nasze zainteresowania i chętnie nawiąże kontakt. A kto wie, może to będzie początek nowej, wspaniałej znajomości. Romantyczna bajka epoki cyfrowej. Za 3 lata na Netflixie.