Co warto nadrobić podczas przerwy świątecznej? Poradnik dla chcących zapełnić sobie czas w świąta

Zjedź niżej

Święta zbliżają się wielkimi krokami, a więc i wyczekiwana przerwa świąteczna. Kiedy już minie szał zakupów, sprzątania i gotowania, a po kolacji wigilijnej zostaną tylko brudne talerze, warto się zastanowić co zrobić z nadmiarem wolnego czasu. Według nas, najlepszym sposobem na leniwe zimowe wieczory jest nadrobienie tych wszystkich seriali, które usychają w waszej „liście-do-obejrzenia” przez nadmiar obowiązków. Oczywiście zalecamy uczynić to w gronie rodziny lub przyjaciół, zajadając świąteczne przyszłości i w cieplutkich skarpetkach od Mikołaja. W związku z tym przygotowaliśmy dla was krótkie zestawienie seriali na święta z 2017 roku do nadrobienia.

Seria Niefortunnych zdarzeń

Druga już ekranizacja serii książek dla młodzieży o tym samym tytule. Film z Jimem Carrey’em w roli głównej nie doczekał się niestety kontynuacji i dopiero po 13 latach od jego premiery za sagę zabrał się Netflix. Według nas – nie zmarnowano ani złotówki. Serial o tragicznych (tragi-komicznych) losach rodzeństwa Baudelairów tonie w pochlebnych recenzjach, a średnia wieku oglądających na pewno nie wskazuje na wzbudzenie zainteresowania tylko wśród młodzieży. Groteska, czarny humor, znane nazwiska (m.in. Neil Patrick Harris) oraz genialne dzieciaki gwarantują niemożność wstania z fotela do ostatniego odcinka. Look away, look away.

Gdzie obejrzeć: Netflix
Liczba odcinków: 8
Czas trwania odcinka: 50 minut

Wielkie kłamstewka

Kolejna w tym roku ekranizacja powieści, tym razem autorstwa Liane Moriarty. Mamy do czynienia z jednej strony z typowym serialem obyczajowym, a z drugiej ze sprawą kryminalną. Fabuła obraca się wokół losów kobiet z, na pierwszy rzut oka, idealnymi życiami. Piękne domy, kochający mężowie i urocze dzieciaki. Jednak to, co naprawdę kryje się pod szczelną otoczką tej sielanki jest tym, co sprawia, że z każdym odcinkiem buzują w nas coraz większe emocje i coraz bardziej kibicujemy bohaterkom. W głównych rolach zobaczymy m.in. Nicole Kidman, Reese Witherspoon oraz Shailene Woodely. Produkcja otrzymała 8 nagród Emmy, w tym za najlepszy serial limitowany i najlepszy dobór obsady. W Polsce serial dostępny na platformie HBO GO.

Gdzie obejrzeć: HBO Go
Liczba odcinków: 7
Czas trwania odcinka: 60 minut

American Gods

Amerykańscy bogowie, czyli swego czasu głośna powieść Neila Gaimana również doczekała się w tym roku swojej serialowej wersji. Wielu fanów powieści do wiadomości o ekranizacji podchodziło raczej sceptycznie w związku ze specfiką samej historii. Na szczęście twórcy, odpowiedzialni m.in. za Hanibala, sprostali wyzwaniu i wykreowali fantastyczne gatunkowo uniwersum ukrywające się wewnątrz współczesnego świata. Świetny wybór muzyki i efekty specjalne napędzają tą szaloną podróż, w jaką zabiera nas historia i tajemniczy pan Wednesday. Czy mitologiczni bogowie istnieją naprawdę i czy martwa kobieta może wyjść z grobu? Przysłowiowa „jazda bez trzymaki” przy tym serialu to spacer po parku. Jeśli nie straszne wam mroczne opowieści, koniecznie zobaczcie!

Po całą recenzję zapraszamy do naszego tekstu!

Gdzie obejrzeć: Amazon Prime
Liczba odcinków: 8
Czas trwania odcinka: 60 minut

Opowieść Podręcznej

Przyszłość. Realia, w których celowa błędna interpretacja biblii skutecznie redefiniuje obraz świata i prowadzi do prawdziwego piekła kobiet. Opowieść Podręcznej to adaptacja powieści Margaret Atwood, która mimo wydania w 1985 roku jest przerażająco aktualna. Dodając do tego wszystkiego Elisabeth Moss odgrywającą główną rolę, otrzymujemy niesamowicie niepokojącą i wciągającą historię o strachu, intrydze i walce z niebezpiecznym systemem, w której porażka jest jednoznaczna z utartą życia. Serial z 13 nominacji do tegorocznych nagród Emmy, zgarnął 8 statuetek w tym za najlepszy serial dramatyczny i najlepszą aktorkę pierwszoplanową.

Gdzie obejrzeć: Showmax
Liczba odcinków: 10
Czas trwania odcinka: 50 minut

Twin Peaks

https://youtu.be/PdtNPZZxWX8

Tutaj wiele nie trzeba mówić. Kto nie widział jeszcze nowego sezonu powinien to natychmiast zmienić. Kto nie widział tego tytułu wcale, mocno zachęcamy, by poznać agenta Coopera i zagadkę śmierci Laury Palmer. Ta historia i postacie tak mocno wpisały się w popkulturę, że szkoda nie dostrzegać tych wszystkich nawiązań w innych produkcjach.

Co myśleliśmy w połowie sezonu przeczytacie na naszym portalu.

Gdzie obejrzeć: HBO Go
Liczba odcinków: 18 (tylko sezon 2017)
Czas trwania odcinka: 60 minut

Przedstawione powyżej seriale nie są rzecz jasna jedynymi perełkami, które wyszły w tym roku, jednak wszystkie są silnymi faworytami do top najlepszych seriali 2017. Wytypowaliśmy tu tytuły, które mają na razie tylko jeden sezon (pomijając Twin Peaks, ale po 30 latach można przymknąć oko), co nie znaczy, że kontynuacje już dobrze poznanych serii nie zasługują na uwagę. Tak więc, jeśli istnieje osoba, która jeszcze nie widziała nowego sezonu Stranger Things, to jest najwyższy czas naprawić ten błąd. Zatem postarajcie się jeszcze chwile poukrywać przez spoilerami bo czeka was wiele plot twistów i emocji w te święta!