Podsumowanie: Najgorsze filmy 2017 roku

Zjedź niżej

Rok 2017 pełen był produkcji, które były koszmarne, fatalne i zupełnie niepotrzebne. Niestety większości z nich nie mogę zaliczyć do kategorii tak złe, że aż dobre, bo zostałam pozbawiona nawet tego pierwiastka dobrej zabawy. Poniżej daje wam 10 najgorszych produkcji minionego roku, które powinny jak najszybciej odejść w zapomnienie. Kolejność przypadkowa.

Mumia

najgorsze filmy 2017

Jestem chyba jedną z nielicznych osób, które faktycznie czekały na ten film. Wynika to przede wszystkim z mojej wielkiej miłości do monster movies i horrorów produkowanych przez studio Universal. Moje nadzieje na fajną, rozrywkową produkcję rozpalił trailer, a potem było tylko gorzej. To nawet nie jest średniej jakości blockbuster. Obejrzałam ten film dwa razy i było to doświadczenie tysiąc razy gorsze, aniżeli przebiegnięcie maratonu bez przygotowania. Tom Cruise jak zwykle przed czymś i ładnie się uśmiecha, fabuła wygląda jakby była pisana na kolanie, a na dodatek nieustannie serwowane nam są różnego rodzaju ekspozycje. Ten film nie jest ani zabawny, ani wart zobaczenia. Przez większość seansu czułam wyłącznie zażenowanie.

The Beguiled

najgorsze filmy 2017

Sofia Coppola skończyła się dla mnie na „Między słowami”. Jej nowa produkcja ma co prawda piękne zdjęcia, niemniej jednak nie oferuje nic poza płytkimi postaciami, drętwymi dialogami i nudą. Aktorsko też nie jest najlepiej i chyba najbardziej było mi szkoda Nicole Kidman, która faktycznie starała się coś wykrzesać ze swojej postaci, jednak scenariusz jej na to nie pozwala. Polecam za to ekranizację tej samej powieści z Clintem Eastwoodem.

Dark Tower – Mroczna wieża

najgorsze filmy 2017

Niestety „Mroczna wieża” okazała się być adaptacją, która nie tylko jest nudna i przewidywalna, ale i całkowicie pozbawiona charakteru. Nigdy nie czytałam książki Kinga, ale ciężko mi wyobrazić sobie, by zmieścić kilka opasłych tomów w ramach jednego filmu, który trwa niecałe dwie godziny. Fabuła jest niespójna, scenariusz kuleje na każdy kroku, a postacie są tak nijakie, że tego nie był nawet w stanie uratować Lord Matthew. Tak naprawdę od samego początku nie spodziewałam się po tej produkcji niczego specjalnego i nie zawiodłam się pod tym względem.

Mother!

najgorsze filmy 2017

Po kilku świetnych filmach, Daren Aronofsky uwierzył, że jest geniusze kina surrealistycznego. Niestety jego nowa produkcja tak bardzo rozczarowuje, że już chyba bardziej się nie dało. To jeden wielki pseudointelektualny bełkot, który naszpikowany jest symboliką chrześcijańską, a pretensjonalizm wylewa się wręcz z ekranu wiadrami. Niestety Mother! to przerost tak formy, jak i treści, gdzie na każdym kroku widać, jaki wielkie jest ego reżysera.

La La Land

najgorsze filmy 2017

Nie rozumiem zachwytów nad tym filmem, gdyż u mnie wywołał wyłącznie irytacje i znudzenie. Przewidywalny, aktorsko jako taki, wokalnie tragiczny i jedyne, co go ratuje, to zdjęcia, które jednak wybitne nie były. Jak dla mnie to jedno wielkie nieporozumienie, po świetnym debiucie reżysera, który pokazał, że na filmach i muzyce się zna, ale niekoniecznie w tym przypadku.

Milczenie

najgorsze filmy 2017

Martin Scorsese powraca do chrześcijańskiej tematyki i prawie zanudza widza na śmierć. Niby miało być kontrowersyjnie, jednak to w głównej mierze pochwała na część duchowych poszukiwań reżysera. Jest to niestety wizja, która sprawiła, że totalnie zwątpiłam. Aktorsko trzyma jako taki poziom, niemniej jednak nawet wybitni aktorzy nie mają możliwości popisania się swoim talentem, kiedy scenariusz jest byle jaki. To przede wszystkim historia, która nie tylko nie porusza, a koło której przechodzi się obojętnie.

Obcy przymierze

najgorsze filmy 2017

To tragicznym „Prometeuszu” nie spodziewałam się tak naprawdę niczego. Niestety nowy Obcy to bardzo słaba produkcja, którą ratuje wyłącznie genialny występ Fassiego. Co ciekawe, nie znam nikogo, kto oglądałby ten film z wypiekami na twarzy. Całkowity brak klimatu, nijakie postaci, zero dreszczyku emocji i fabuła, która wlecze się niemiłosiernie, by dać fanom najbardziej leniwe i absurdalne rozwiązania scenariuszowe. Pokuszę się o stwierdzenie, że mamy tu do czynienia z totalnym dnem.

Assassin’s Creed

najgorsze filmy 2017

Świetna obsada oraz świetny pomysł zostały całkowicie zmarnowane, przez co dostajemy nudną, przewidywalną historyjkę, która z grami z serii Assassins’s Creed nie mają prawie nic wspólnego. Nawet nie wiem, co więcej napisać, gdyż tak naprawdę nie ma o czym. Wielki pomysł gry został sprowadzony do nudnego minimum, który nie ma żadnego startu do fabuły z pierwszych trzech części gry. A szkoda, bo potencjał mógłby być ogromny.

Ciemniejsza strona Greya

najgorsze filmy 2017

Od samego początku nie miałam problemu z tym, że Hollywood zabrało się na ekranizację erotycznej książki, która pierwotnie stanowiła fanfik do serii „Zmierzch”. Tu chodzi o fakt, iż kolejny z serii filmów okazuje się być produkcją na wskroś nieudolną. Aktorstwo po raz drugi jest drewniane, dialogi powodują, że uszy krwawią, a do tego twórcy rzucają w twarz widzom banalne treści, które są tak pokraczne, że aż śmieszne. Do tego sceny erotyczne są tak okropne, że zastanawiałam się, co reżyser chciał poprzez nie przekazać. Niestety tego filmu nie da się nawet oglądać, po to by się pośmiać.

Wszystkie filmy Patryka Vegi (może poza Pitbullem).

najgorsze filmy 2017

Patryk Vega zaskakuje mnie z każdym kolejnym filmem. Nie mogło więc i jego zabraknąć na mojej liście. Kurwy rzucane na lewo i prawo, scenariusz rzekomo oparty na faktach oraz stałe grono aktorów, którzy z filmu na film wcale nie grają lepiej. Niestety jego produkcje muszę oglądać na raty, gdyż nie jestem w stanie przez nie przebrnąć za jednym razem. Do tego denne poczucie humoru reżysera, sprawiają, że mamy do czynienia z absolutnym filmowym rynsztokiem. Nie polecam nikomu.